PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836440}

Doktor Strange w multiwersum obłędu

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
6,7 65 057
ocen
6,7 10 1 65057
5,7 36
ocen krytyków
Doktor Strange w multiwersum obłędu
powrót do forum filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu

Sam Raimi

ocenił(a) film na 8

Uwielbiam go! Film typowo w jego stylu czyli sporo groteskowej przemocy, czasami przesadzona i głupkowata estetyka. Świetna rozrywka, znacznie lepszy film od części pierwszej.

ocenił(a) film na 8
mats15

Ręka Bruce'a Campbella to najbardziej Raimowski akcent jaki mógł się pojawić w tym filmie :D

ocenił(a) film na 10
cotca

Czyli "Martwe Zło" oficjalnie jest w MCU... :-)

Bon_Jovi

Mi się najbardziej podobało że był prawdziwy czarny charakter wreszcie mordo.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

W pełni się zgadzam. MCU powinno dobrze wykorzystać tę postać.

ocenił(a) film na 3
mats15

Jedynka mocne 8, tutaj słabe 3 po festiwalu żenady. Nie wiem co w tym filmie się mogło podobać. No nic, fajnie że ktoś się dobrze na nim bawił ;-)

ocenił(a) film na 8
Stolarcfc

sporo osób liczyło (w związku z tym multiversum) na kolejny film o avengersach + xmenach, a to film o Strange'u i jako taki się sprawdza dobrze. Ma inną estetykę niż poprzednie filmy, wg mnie bardziej komiksową, więc rozumiem, że wielu osobom przyzwyczajonym do Avengersów może się nie podobać.

ocenił(a) film na 3
mats15

No właśnie będę się upierał że tutaj nie tylko o to chodzi. Dr Strange jako postać sam w sobie jest tak ciekawy że film solo o nim też byłby ciekawy. Ale ten tutaj jest po prostu słaby. Fatalne dialogi, słabe nowe postaci (America), kiepska fabuła, sztuczne relacje między postaciami (udawaną chemia między Dr i America), groteskowe wręcz sceny i rozwiązania i jako wisienka dziwny zabieg mieszania drastycznego horroru z cukierkową bajka dla dzieci. Powodow jest naprawdę dużo więcej niż brak Avengers i xmen :)

ocenił(a) film na 7
Stolarcfc

A wg mnie te groteskowe sceny i rozwiązania i mariaż głupkowatego horroru z cukierkowa estetyka oraz umiejętne go prowadzenie to największe zalety filmu. No i humor przesunięty w inne elementy niż slapstickowe onelinery postaci. Odświeżające po wielu marvelach bardzo do siebie podobnych w przeszłości

ocenił(a) film na 9
mats15

Oczy, oczy, oczy, tyle oczów w tym filmie, że szok, ale to jest cool. No i zabiegi rodem z Martwego Zła, jak wskrzeszone zwłoki. Jest dynamicznie i blockbusterowo, ale jednocześnie dużo elementów z horroru wstawiono. Czuć bardzo, że to Raimi robił, no i to jest w sumie najlepszy Marvel pewnie od "Infinity War", mimo że reszta Marveli też trzyma mega wysoki poziom, tak tutaj to srogo wyszło.

Propsy też za marketing, bo mimo obejrzenia zwiastunów nie wiedziałem, kto jest głównym złoczyńcą. Do tego cameo nawet jeśli nie są tak kozackie jak w Spider-manach to wciąż wymiatają totalnie. Rzeź się robi ultra konkretna w pewnym momencie i ja to szanuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones