PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 975
ocen
6,3 10 1 184975
6,0 34
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Wie ktoś może z was czy będą ekranizacje? Interesuje się ktoś z was? UWAGA!!! W linkach znajdują się treści zdradzające fabuł e powieści.
http://pl.wikipedia.org/wiki/2061:_Odyseja_kosmiczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/3001:_Odyseja_kosmiczna_-_finał

Atoirtap

Metro Goldwyn Mayer zamiast kręcić Hobbity i inne takie gnioty mógłby wreszcie się tym zająć. No właśnie i dlaczego New Line Cinema nie kręciła Hobbita?

Atoirtap

To byłoby coś, gdyby oczywiście nie spiep..no scenariusza. Bo niestety ale- (WSTAJĘ) panu Scott'owi (SIADAM), osobiście już dziękuję i życzę udanej emerytury.

Do "Hobbita" bym się nie przyczepiała. Fantasy i SF to kompletnie inny gatunek i wtrynianie do dyskusji absurdalnego Prometeusza (WSTAJĘ) Sott'a (SIADAM) uważam za nie tyle głupie, co kompletnie oderwane od inteligentnej klasyfikacji obrazów kinomatografii.

Treehouse

Ale te dwie części Odyseji Kosmicznej mogliby nakręcić. I jeszcze jedno. Pokaż mi jeden film Science Fiction najwcześniejszy który byłby dobry. Ale najwcześniejszy. A nie sprzed 10 lat. Avatar też nie był ideałem.

ocenił(a) film na 6
Atoirtap

"Moon" Duncana Jones'a z 2009
Co do ekranizacji tych powieści, czytałem gdzieś o tym. Nikt się nie chce za to wziąć bo same książki są kiepskie, a w każdym razie nie dorównują pierwszej części (nawiasem mówiąc to Kubrick pomagał trochę przy jej pisaniu). Już druga ekranizacja nie przyniosła takich rezultatów (artystycznych i finansowych) jak film Kubricka, więc zwyczajnie producenci mają stracha, że film się nie zwróci. Zresztą częściowo mają racje, te ekranizacje po prostu ciągle były by porównywane do pierwszego filmu i raczej nie przebiły by jego legendy.

zombie001

No i trzebabyoby jeszcze dodać fakt że, Jowisz zmienił się w gwiazdę. A to byłoby strasznie głupie. Ale nie zgodzę się Odyseja Kosmiczna ma całą rzeszę fanów w tym mnie. Myślę że rok 2000 byłby najbardziej odpowiedni do nakręcenia 3 częśći a 2016 do części 4.

zombie001

"Moon" czyli ten film o klonach pracujących w koparkach na księżycu z 3 letnim okresem życia i pamięcią swego twórcy? No nie wiem. W sumie tylko jeden aktor. Maszyny raczej nie przekonują żeby działo się to na Księżycu.

ocenił(a) film na 6
Atoirtap

Biorąc pod uwagę minimalizm wszystkiego (środki na produkcję, efekty specjalne, obsada aktorska, czas trwania zdjęć itp. itd) to jest to jeden lepszych filmów s-f, gdzie dodatkowo forma nie przewyższa treści (tak było np. w Avatarze). Myślę, że Ducan Jones mając do dyspozycji jakiś 20x większy budżet i dobry scenariusz mógłby zrobić najlepszy film s-f ostatnich kilku dekad.

zombie001

Zgadza się. Ale myślę że "2061: Odyseja kosmiczna" i "3001: Odyseja kosmiczna - finał" nie jest jeszcze stracona. Pozatym w Odyseji Kosmicznej były fantastyczne zdjęcia jak cumowanie tego ruskiego statku do Discavery.

ocenił(a) film na 3
Atoirtap

Nie ma czego filmować. "Odyseja kosmiczna: 3001" jest niestety żałosnym zwieńczeniem serii i naprawdę szkoda, że Clarke spłodził coś takiego. Infekowanie komputerowym wirusem komputera obcej cywilizacji, jakim jest monolit, jest godne najwyżej "Dnia niepodległości", a nie uznanego twórcy SF.

ocenił(a) film na 10
Pinto

A więc monolit okazał się komputerem? Kurna, jestem właśnie na 34-tej stronie "Odysei 2061".

ocenił(a) film na 7
Atoirtap

Hejka. Nawet nie czytam co pisałes bo nie szukam spojlerów. przesłuchałem słuchowiska Odyseji 2001 i 2010. mam pytanie czy wiesz coś o kontynuacji dwóch kolejnych cześci w formie słuchowisk lub audiobooków (z lektorem) ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones